Aktualne trendy płytek łazienkowych

Istnieje wiele opcji płytek, które obecnie jest popularne na rynku. W wielu przypadkach jest to trójwymiarowa ceramika w kształcie rombu, diamentu i trójkąta. Dzięki specjalnie dobranym i modnym kolorom, geometrii i wzorom, płytki te mogą natychmiast uczynić każdą przestrzeń wyrafinowaną i artystyczną. Przykładowo może to być gra częściowo oszklonych form geometrycznych w doborze stonowanych kolorów. Mniejsze płytki ceramiczne charakteryzują się stonowanym wzorem na gładkim wykończeniu. Po ułożeniu w pomieszczeniu wzór ten powiększa przestrzeń architektoniczną i podkreśla cyrkulację światła i cienia.

W niektórych sytuacjach dobrze sprawdzą się płytki w kolorach szarości. Sześć zakurzonych odcieni tworzy lekki trójwymiarowy efekt, który przynosi fluksjalny i liniowy ruch. Geometria kształtów wyrzeźbionych w naprzemiennie matowych lub szklanych powierzchniach daje dynamiczny wyraz tej modnej kolekcji.

Aranżacje łazienkowe w nowoczesnym, trójwymiarowym stylu

Nowe projekty łazienek ukazują możliwości, gdzie czyste, współczesne płytki wygrawerowane w matematycznych sekwencjach dekoracyjnych. Wyrazista i czysta estetyka, mocna i głęboka kolorystyka, zestawienie płytki z fugą, przeplatanie się funkcjonalności i ekspresji artystycznej tworzy piękne i wciągające kompozycje powierzchni. Są to rozwiązania funkcjonalne. Poza funkcjonalnością, w tym sensie, że ta kompozycja płytek oferuje łatwą w czyszczeniu powierzchnię ścian i podłóg, wzory, które można tworzyć pomiędzy różnorodnością kolorystyczną i geometryczną kolekcji nabierają nowoczesnego, artystycznego elementu, którego w dzisiejszych czasach nie widać w większości kolekcji płytek.

Popularne są również łazienki w stylu japońskim, które charakteryzują się wyraźną estetyką oraz modnymi kolorami i kompozycjami płytek. Modny kolor błękitny – Denim Blue jest połączony w duecie z białym, jaśniejszym kolorem i tworzy niesamowicie elegancką atmosferę, która jest dynamiczna i nowoczesna.

Aranżacje łazienek z pomysłem

Obecnie wolnostojące wanny są popularne w nowych aranżacjach łazienki. Wolnostojąca wanna jest ostatnio bardzo gorąca i modna na międzynarodowej scenie designu. Jej twórcze formy różnią się od tradycyjnie inspirowanych po wyimaginowane nowoczesne, faktury, materiały i ekspresja tego elementu łazienki są bogate i różnorodne. Ciekawe jest, jakie kreacje składają się na nią znani i kreatywni projektanci z całego świata – więc poznamy je szczegółowo. Ale jedno jest pewne, że wanna nie jest już tylko funkcjonalnym dodatkiem, lecz wyrazistym ornamentem, integralnym elementem nowoczesnego designu łazienki, który zaprasza do przyjemności i estetycznego zachwytu.

Jest wielu producentów i projektantów, którzy w ostatnich latach lubią również wprowadzać do pomieszczeń sypialnianych projekty łazienek – łączyć lub rozdzielać bez wizualnych granic oba pomieszczenia, tworząc w ten sposób prywatną oazę relaksu, zdrowia i przyjemności oraz artystyczną wannę. Inne inspiracje i ciekawe elementy wykończenia łazienek można znaleźć na stronie Grupy Mo: https://grupamo.pl/category/lazienka/