Czy to niedobór magnezu?

Magnez to bardzo ważny makroelement, który wspomaga liczne procesy w naszym organizmie. Jego niedobór poważnie wpływa więc na nasze samopoczucie i znacznie obniża odporność na stres, który w obecnych czasach jest niemal stałym towarzyszem naszego życia. Aby zminimalizować negatywne skutki takiego stanu rzeczy warto sięgnąć po suplementy, jak np. Magne. W jaki sposób można rozpoznać, że przyczyną kłopotów jest niedobór tego pierwiastka?

Z pewnością jest to obniżone samopoczucie, drażliwość, omdlenia, skurcze i drżenia mięśni, a także kiepski stan włosów i paznokci. Osoby, które zauważyły u siebie wymienione wyżej dolegliwości powinny rozważyć zażywanie Magne B6. Chociaż wielu producentów oferuje produkty zawierające magnez, to właśnie MagneB6 dodatkowo dostarcza organizmowi cenne dla niego witaminy i minerały. Oprócz tego należy pamiętać, że do wypłukiwania tego cennego pierwiastka przyczynia się nadmierne spożywanie kawy, herbaty i alkoholu.

Trudno będzie unormować jego poziom w organizmie za pomocą samej diety, ponieważ podczas gotowania powstają trudno rozpuszczalne związki magnezu, których nie jesteśmy w stanie przyswoić, stąd magnez B6 może okazać się najlepszym sposobem na wyrównanie poziomu tego makroelementu.

Jeśli więc ktoś odczuwa wspomniane wyżej dolegliwości, powinien zastanowić się nad odpowiednią suplementacją, która im będzie skutecznie zapobiegać – magnez z witaminą B6  dodatkowo pozwoli zadbać o układ krwionośny, a także o układ nerwowy.