• Co to są planty

    Co to są planty

    Był to obszar, który przerażał smrodem, a także brudem przez wiele lat. Przegłosowanie wniosku o zagospodarowaniu rumowiska, w 1817 roku, zakończyła się porażką. W 1820 roku Stanisławowi Wodzickiemu Udało się w końcu złamać ustawę o stworzeniu promenad publicznych w miejscu dawnych murów obronnych. Prace takie jak niwelowanie terenu, plantowanie ziemi, osuszanie fos trwało do 1830 …»

Najlepsze projekty małych łazienek

Aranżacja łazienki nie jest prostym zdaniem. Musi uwzględniać szereg praktycznych kwestii, które wpływają na rozmieszczenie wyposażenia w tym pomieszczeniu. Dodatkowym problemem może być metraż, jakim dysponujemy – małe łazienki występują w zdecydowanej większości polskich mieszkań. Jak zatem sprawić, by nasze małe domowe SPA wyglądało zachwycająco, a korzystanie z tego pomieszczenia było wygodne?

W urządzaniu niewielkich pomieszczeń warto kierować się zasadami, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądać na większe, niż jest w rzeczywistości. Kiedy chcemy zastosować większą liczbę kolorów, trzeba pamiętać, by te ciemniejsze znalazły się bliżej podłogi. Uniwersalnym rozwiązaniem do małej, nowoczesnej łazienki będzie jednak wybór bieli lub szarości. Kolory te doskonale komponują się właściwie ze wszystkimi innymi, jeśli zachowamy odpowiednie proporcje. Bez problemu dobierzemy również płytki do łazienki, które zabezpieczą powierzchnię ścian i podłogi.

W małej łazience warto wykorzystać też duże lustra bez ram, nawet takie, które pokryją przestrzeń całej ściany (ochronią ją też przed wilgocią). Złudzenie optyczne sprawi, że aranżacja wnętrza będzie bardziej przestronna. Jeśli chcemy ożywić pomieszczenie, umieśćmy w łazience drobne kwiaty o soczyście zielonych liściach.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat urządzania łazienki, powinny zajrzeć na stronę https://mo.design/category/lazienka/. Zamieszczone tam projekty łazienek mogą być najlepszym źródłem inspiracji do zaplanowania własnego domowego SPA.

Możliwość komentowania jest wyłączona.