Remont łazienki: jaką ceramikę sanitarną wybrać?

Kiedy zaczynamy remont łazienki, musimy podjąć wiele decyzji. Zaczynając od tego, że decydujemy się na wymianę ceramiki czy armatury, na pełnym remoncie kończąc. I bez względu na to, co wybierzemy, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpłyną zarówno na czas remontu, jak i ilość wykorzystanych materiałów. Przykładowo, wiele zależy od metrażu. W przypadku małej łazienki, będącej jedyną łazienką w domu, nie można pozwolić sobie na duża wannę, zajmującą wiele przestrzeni. W przypadku niektórych łazienek wybór pomiędzy wanną a prysznicem jest prosty.

Po rozważeniu zalet i wad każdej z opcji, staje się jasne, z których chcesz korzystać na co dzień. Dla innych pomocne może być jednak zastanowienie się nad następującymi pytaniami: Co masz teraz? W przypadku przebudowy, trzymanie się układu, który posiadasz, jest zazwyczaj najłatwiejszą i najmniej kosztowną opcją. Trzymanie się np. prysznica, kiedy już go masz, zaoszczędzi Ci dodatkowych prac budowlanych związanych z tworzeniem wanny spacerowej. Ile masz miejsca? W drugorzędnej łazience, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, skorzystanie z prysznica to świetny sposób na otwarcie przestrzeni.

Kto korzysta z łazienki? Niezależnie od tego, czy mówisz o głównej łazience, czy o łazience gościnnej poza korytarzem, zastanów się, kto przede wszystkim korzysta z łazienki. Czy są to małe dzieci czy starsi członkowie rodziny? Czy byłyby bardziej komfortowe z prysznicem lub wanną?

Armatura łazienkowa w cenie

W wielu przypadkach nie jest konieczne robienie remontu generalnego w łazience. Można bardzo zmienić estetykę pomieszczenia, wymieniając tylko elementy armatury łazienkowej na bardziej nowoczesną, odpowiadającą obecnym standardom. Nie dość, że podnosi to wartość mieszkania, to dodatkowo wpływa pozytywnie na estetykę całego pomieszczenia.

Przykładowo, możesz zostawić ceramikę łazienkową, i wymienić baterie na modny ostatnio mosiądz. Zmiana niewielkim kosztem, a estteycznie będzie wyglądać dużo lepiej, i dużo bardziej aktualnie. Podobnie wygląda sprawa przy zmienianiu dekoracji w łazienkach, drobne elementy mogą wnieść wiele dobrego w nowej przestrzeni. Ostatecznie, jeśli chodzi o kwestię wyboru pomiędzy wanną a prysznicem, najlepszy dla Ciebie wybór zależy od kilku czynników. Weź pod uwagę wielkość łazienki, kto z niej korzysta, czego potrzebujesz i co lubisz, a następnie dokonaj wyboru!

Poszukiwania wanien i baterii w dobrej cenie

Wiadomym jest, że remonty łazienki są bardzo kosztowne. Dlatego też warto poszukać okazji, które umożliwią robienie remontu na miarę naszych możliwości, tworząc nowoczesne i funkcjonalne wnętrza. Aby znaleźć niedrogie, wysokiej jakości wanny i armaturę prysznicową w przystępnej cenie w Internecie, zapraszamy do Plus Outlet! Ciekawe promocje, końcówki kolekcji i nowości. Skorzystaj z naszej strony internetowej lub skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej