SAP Maintenance

Wiele mówi się o SAP Maintenance. Jest to pomoc producenta skierowana do osób, które korzystają z systemu, a u których dochodzi do problemów w działaniu systemów czy awarii. To taka pierwsza linia pomocy w przypadku kłopotów z oprogramowaniem. Producenci starają się zrobić wszystko, by jak najmniej tego typu awarii się zdarzało, nigdy jednak nie wiadomo. Dlatego plusem utrzymania systemu SAP jest zlecenie jej firmie zewnętrznej.

Administrowanie systemami SAP

Kiedy zakończymy wdrażanie do systemów SAP, musimy zdecydować, kto będzie zajmował się administracją systemu. Może to robić informatyk w ramach pracy w naszym zespole, bądź możemy zlecić administrację firmie zewnętrznej, która zrzesza kilkadziesiąt firm i na bieżąco reaguje na jej potrzeby. Najczęściej są to partnerzy SAP. Partnerzy SAP, którzy zajmują się utrzymaniem systemu, dokładają wszelkich starań, by zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa całego systemu, jak również jest bezawaryjne działanie.

Utrzymanie systemu SAP- czy to tylko wydawanie pieniędzy?

Wiele osób uważa, że utrzymanie SAP po wdrożeniu sprowadza się do płatności za odnowienie licencji. Nie jest to jednak prawda, ponieważ utrzymanie SAP pozwala na ciągły rozwój systemu, oraz szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych. Co więcej, firmy mają możliwość szkolenia się, i podnoszenia wiedzy o systemie. Więcej informacji: