• Kupuj bilety z wyprzedzeniem

    Kupuj bilety z wyprzedzeniem

    Powodów podróży może być bardzo dużo wakacje, wycieczka, praca, odwiedziny krewnych czy znajomych, wypad na koncert ulubionego zespołu… Tak samo wiele może być rozwiązań komunikacyjnych.W sporej ilości krajów działa niezbyt prężnie – serwis, na którym podróżni poszukują współtowarzyszy podróży. Osoby, które dysponują własnym samochodem mogą zapewnić sobie zwrot części kosztów paliwa, umawiając się na „podwózkę” …»

Barcelona – niezapomniane wakacje

Hiszpania zapewnia wiele wyjątkowych miejsc na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. Jednocześnie poszczególne regiony w Hiszpanii są na tyle różnorodne, że każdego roku można spędzić wakacje w wyjątkowy sposób. Jednym z wyjątkowych regionów w Hiszpanii, w którym spędzić można w wakacje jest region Barcelony.

Barcelona jest wyjątkowym miastem ze względu na bycie stolicą kulturalną Katalonii, która posiada odmienną, autonomiczną kulturę w stosunku do reszty Hiszpanii podobnie jak region Basków. Jednocześnie w Barcelonie oprócz licznych zabytków oraz atrakcji turystycznych korzystać można z bardzo różnorodnej bazy turystycznej, którą można w zakresie jakości oferowanego noclegu oraz wypoczynku dopasować zarówno do preferencji jak i możliwości finansowych.
W Barcelonie turyści mogą liczyć na rozbudowane życie kulturalne, czyli liczne festiwale muzyczne, filmowe. W mieście działa wiele teatrów. Jednocześnie w Barcelonie odbywa się wiele imprez regionalnych, szczególnie w okresie wakacyjnym. W mieści działa również mnóstwo klubów, restauracji, kawiarni, które oferują zarówno potrawy kuchni świata, jak też pozwalają zapoznać się z miejscowymi potrawami charakterystycznymi dla regionu Katalonii.
Turyści w Barcelonie mogą również korzystać z licznych atrakcji do zwiedzania począwszy od zabytkowych kościołów z okresu średniowiecza, poprzez muzea, aż po uliczki pełne starych kamienic zbudowanych z wykorzystaniem różnych stylów architektonicznych charakterystycznych dla poszczególnych okresów historycznych w Europie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.