pościel do łóżeczka

Kupujemy pościel do łóżeczka – o czym trzeba wiedzieć?

Pościel do łóżeczka wykonana z bawełny może kosztować więcej, ale będzie nie tylko zapewniać w 100 procentach spokojny sen, lecz również dłuższa będzie jej żywotność. Niemowlęta spędzają co najmniej 60 procent swojego pierwszego roku śpiąc, wdychając wszystko, co jest emitowane przez jej materac, prześcieradło, poduszkę, kołdrę, podkładkę i inne elementy dobrze zaścielonego łóżka.

Już sam ten fakt przyczynił się do zapoczątkowania wielkich zmian w dziale pościeli do łóżeczek, w kierunku włókien naturalnych w pełni wolnych od chemii. Produktem ubocznym takich poczynań jest zdrowsze środowisko.

Najlepszy materiał na pościel do łóżeczka – musisz to przeczytać przed zakupem

Bawełna jest to preferowany materiał na komplety pościeli do łóżeczek, prześcieradła, poszwy na kołdry i poszewki na poduszki. Będąc włóknem roślinnym, bawełna jest ceniona za swoją elastyczność, miękkość w dotyku, odporność i łatwość prania. Kolejną z jej wielkich zalet jest gwarancja zdrowego i hipoalergicznego snu, które są decydującymi cechami przy wyborze pościeli do łóżeczek. W zależności od tego, jak jest obrabiana i tkana, bawełna ma różne faktury, z których każda ma swoje zalety.

Bawełna organiczna oddycha, pozwalając dziecku na odparowanie potu przez pościel i pomagając małym ciałom utrzymać bardziej regulowaną temperaturę przez całą noc. Oznacza to, że Twoje dzieci mogą mieć ciepło zimą i chłodno latem. Pościele do łóżeczka z bawełny organicznej są również wykonane bez syntetycznych chemikaliów. Dodatkowo trzeba pamiętać, że bawełna organiczna jest naturalnie miękka.

Dlaczego pościel do łóżeczka powinna być najlepszej jakości? – odpowiadamy

Pościel do łóżeczka styka się bezpośrednio ze skórą Twojego dziecka przez prawie jedną trzecią każdego dnia, a każdy rodzic chce, aby drzemki maluchów były miękkie i bezpieczne. Pościele wykonane z bawełny organicznej są szczególnie korzystne dla dzieci z alergiami skórnymi, ponieważ są wykonane bez szkodliwych, drażniących chemikaliów, które tradycyjnie wywołują alergiczne reakcje. W połączeniu z ekologicznym materacem i poduszką mogą również pomóc dzieciom z astmą łatwiej oddychać w nocy.

Syntetyki są często poddawane obróbce za pomocą techniki wykańczania, która sprawia, że tuż ​​po zakupie wydają się miękkie. Proces ten rozkłada włókna, więc z czasem przy wielokrotnym praniu ścierają się a włókna tracą na gwarancji.

Jednym z najważniejszych zadań rodziców jest dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Dlatego warto wybierać pościel do łóżeczka wykonane w 100% z bawełny organicznej. Zapewnisz w ten sposób zdrowy sen swojemu maleństwu na każdym etapie jego życia.