Lastryko płytki – mozaika piękna

Ludzie od zawsze lubili poszukiwać wiele różnorodnych rozwiązań, by jak najbardziej efektownie ozdobić swoje otoczenie. Dawniej rynek z materiałami wykończeniowymi nie był tak obfity, jak jest współcześnie. Bardzo modne były wówczas tak zwane płytki terrazo, w skład których wchodziła szlifowana masa z betonu, ubogacona w dodatek ekskluzywnego kruszywa. Dziś, materiał ten zwie się płytkami lastryko. 

Moda często zatacza koło i obecnie lastryko płytki są jednym z najbardziej cenionych i najchętniej wybieranych elementów dekoracyjnych wnętrz. Co ważne, świetnie sprawdzają się one nie tylko na ścianach, ale i podłogach. Ogromną zaletą jest również szeroka gama kolorystyczna, dzięki której każdy może wybrać coś wedle własnego uznania: https://sklepmo.pl/pol_m_Sciany-i-podlogi_PLYTKI-CERAMICZNE_Plytki-typu-lastryko-204.html.

Najczęstszymi pomieszczeniami, które wykańcza się plytkami lastryko są kuchnia oraz łazienka. Nie bez powodu klienci decydują się właśnie na te, w których wilgotność powietrza sięga wysokich parametrów. Płytki te są odporne na powstawanie zacieków, grzybów, pleśni czy osadzanie się zanieczyszczeń. Utrzymanie ich w czystości nie wymaga dużo czasu, ani użycia drogich środków. 

Płytki imitujące lastryko stały się niezwykle popularne ze względu na ich możliwość zastosowania niemalże wszędzie. Ludzie uwielbiają oddzielać nimi strefę salonową od aneksu kuchennego, bądź wypełniać zaledwie niewielki kawałek ściany w celach dekoracyjnych. Sprawdź sam, jak wiele korzyści płynie z faktu ich posiadania.