Barcelona – niezapomniane wakacje

Hiszpania zapewnia wiele wyjątkowych miejsc na spędzenie wolnego czasu podczas wakacji. Jednocześnie poszczególne regiony w Hiszpanii są na tyle różnorodne, że każdego roku można spędzić wakacje w wyjątkowy sposób. Jednym z wyjątkowych regionów w Hiszpanii, w którym spędzić można w wakacje jest region Barcelony.

Barcelona jest wyjątkowym miastem ze względu na bycie stolicą kulturalną Katalonii, która posiada odmienną, autonomiczną kulturę w stosunku do reszty Hiszpanii podobnie jak region Basków. Jednocześnie w Barcelonie oprócz licznych zabytków oraz atrakcji turystycznych korzystać można z bardzo różnorodnej bazy turystycznej, którą można w zakresie jakości oferowanego noclegu oraz wypoczynku dopasować zarówno do preferencji jak i możliwości finansowych.
W Barcelonie turyści mogą liczyć na rozbudowane życie kulturalne, czyli liczne festiwale muzyczne, filmowe. W mieście działa wiele teatrów. Jednocześnie w Barcelonie odbywa się wiele imprez regionalnych, szczególnie w okresie wakacyjnym. W mieści działa również mnóstwo klubów, restauracji, kawiarni, które oferują zarówno potrawy kuchni świata, jak też pozwalają zapoznać się z miejscowymi potrawami charakterystycznymi dla regionu Katalonii.
Turyści w Barcelonie mogą również korzystać z licznych atrakcji do zwiedzania począwszy od zabytkowych kościołów z okresu średniowiecza, poprzez muzea, aż po uliczki pełne starych kamienic zbudowanych z wykorzystaniem różnych stylów architektonicznych charakterystycznych dla poszczególnych okresów historycznych w Europie.