Nastolatek aranżuje

O ile aranżując pokój niemowlęcia, czy małego dziecka, pozostaje Ci praktycznie całkowita dowolność, o tyle przy pokoju dla nastolatka musisz uwzględnić wszystkie jego preferencje, gdyż to właśnie on w wieku dojrzewania zaczyna już sam dbać o miejsce, w którym na co dzień przebywa. Ty możesz za to znaleźć chwilę dla siebie. Takie pomieszczenie z pewnością wymaga przemyślanych decyzji, ale po wspólnej rozmowie na pewno dojdziecie do jakichś rozsądnych kompromisów.

W pokoju będzie toczyło się jego życie codzienne, będzie w nim dorastał, uczył się do ważnych w jego życiu egzaminów, odpoczywał, aby następnego dnia pełnią sił rozpocząć kolejny dzień. W takim okresie trzeba zadbać o odpowiednie meble młodzieżowe. Przykładowe znajdziesz tutaj: https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-nastolatka/

Pierwszym i najważniejszym musi być porządne biurko. Jest to szkolny wiek, w którym uczeń nie nosi ze sobą już jedynie bloku rysunkowego i kolorowych kredek, ale o wiele więcej potrzebnych do nauki materiałów, dlatego zadbaj by biurko posiadało nie małą powierzchnię oraz dodatkowe półki i szuflady. Kolejną ważną rzeczą będzie łóżko, potrzebne nie tylko, aby się wyspać, ale i pomieścić przyjaciół na domówce czy drugą połówkę na randce.

. Z kolei, jeśli metraż jest niewielki musisz zdecydować się na nieco inny wybór mebli młodzieżowych, przystosowanych do małego pokoju. Np. zamiast wolno stojącego dużego łóżka, wybierz rozkładaną sofą, która w dzień posłuży znakomicie dla zaproszonych gości, a w nocy będzie mieściła ewentualnie nocujących kolegów/koleżanek. W końcu młodzież uwielbia organizować tzw. noce filmowe.

Za takie rozwiązania Twój prawie dorosły syn/córka na pewno będzie Ci wdzięczny. Zatem zaparz Waszą ulubioną kawę, przedyskutujcie wszystkie propozycje i do dzieła!